KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052149
*
nr 1405 2149
Eva Holmér Edling
(f. 1942), Sverige
Signerad, daterad 75, åker. Motivet: 22x26cm, yttermått inklusive ram: 32x36cm, akvarell
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 19:14:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/6 10:15:15
1
100 kr
7/6 19:12:44
2
150 kr
19/6 12:24:31
3
Vinnande bud
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Eva Holmér Edling
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Läs mer om Eva Holmér Edling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eva holmér edling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åker
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Eva Holmér Edling
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Eva Holmér Edling
nr 1405 2149
Eva Holmér Edling
(f. 1942), Sverige
Signerad, daterad 75, åker. Motivet: 22x26cm, yttermått inklusive ram: 32x36cm, akvarell
Eva Holmér Edling, svensk målare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/6 10:15:15 | 1 | 100 kr |
7/6 19:12:44 | 2 | 150 kr |
19/6 12:24:31 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Eva Holmér Edling
Eva Holmér Edling, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Stockholm 1942.Läs mer om Eva Holmér Edling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eva holmér edling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åker
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49